Release datum van de Overkill x adidas ZX 8500 (GY7642)

Overkill x adidas ZX 8500 (GY7642)

De officiële foto’s zijn samen met (hele toffe) promotie foto’s verschenen op de website van Overkill. We hebben het hier over de Overkill x adidas ZX 8500. Een bijzondere en kleurrijke sneaker die op 9 april zal releasen. Dit is wederom een onderdeel van de adidas A-ZX project en in dit artikel beschrijven we alles wat je moet weten.

Sinds 2003 kun je Overkill in Berlijn vinden. Een winkel die staat voor Graffiti art en sneakers en naast twee fysieke winkels (heren en dames) ook een grote online shop heeft. Naast de sneakers en graffiti verkoopt Overkill ook kleding, tassen, rugzakken en accessoires. Binnen het adidas A-ZX project krijgt Overkill de letter ‘O’ toegewezen.

Adidas heeft dit de afgelopen jaren al een aantal bijzondere samenwerkingen gehad binnen het A-ZX project. Grote namen als Atmos, Juventus, Lego en Sean Wotherspoon werkten allemaal samen om een nieuwe sneaker te ontwikkelen. Hieronder nog enkele voorbeelden van het A-ZX project.

Artikel: Adidas ZX 6000 – Inside Out (G55409)
Artikel: adidas ZX 5000 – Vieux Lyon (FZ4410)
Artikel: adidas ZX8000 – Frozen Lemonade (H68010)

Overkill x adidas ZX 8500

Op bovenstaande sneaker is te zien dat Graffiti en Sneakers (de twee speerpunten van Overkill) perfect samenkomen op deze sneaker. Naast de kleuren en de creatieve attributen op de foto’s, is de beschermhoes grootste verwijzing naar de graffiti scene. Deze ZX8500 komt met een speciale beschermhoes die je over de schoen kunt dragen. Dit beschermt je sneaker tegen verfspatten wanneer je aan het ‘taggen’ bent.

We hebben hier te maken met een ‘hybride’ sneaker. Twee ZX modellen die samen zijn gevoegd tot één nieuwe sneaker. De ZX 8000 en de ZX 9000 zijn samengevoegd tot de ZX 8500.

Vanwege de vele kleuren is deze sneaker lastig te beschrijven. Enkele toffe details zijn: de naam ‘Overkill’ op de mudguard en de toebox. Op de tong zit het adidas logo, alsof het uit de losse pols gesprayd is. Op de insole zit de ‘OK’ Tag, die ook terug komt op de beschermhoes.


Overkill x adidas ZX 8500
Deze bijzondere sneaker gaat op 9 april droppen via de website van Overkill. Daarnaast is de kans groot dat dit ook gaat gebeuren op de ‘Confirmed App’ van adidas. Via onderstaande link kun je deze sneaker kopen via de Confirmed App.


Naam: Overkill x adidas ZX 8500
Color: Crystal White / Signal Green / Core Black
Release: 9 april 2021 📆
Prijs: €140
Product nr: GY7642

Over Bas van Rooij

Sneakerhead en oprichter van Sneaker-Forum.nl

Bekijk ook eens

Nike Dunk Low - 'Chicago Split' (DZ2536-600)

Nike Dunk Low – ‘Chicago Split’ (DZ2536-600)

In 2023 dropt de Nike Dunk Low – ‘Chicago Split’. De klassieke ‘Chicago’ colorway maar …

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *